Türkiye Halciler Federasyonu Başkanımız Sayın Yüksel Tavşan A Haber TV’de canlı yayınlanan haber programında sebze meyve fiyatlarındaki dalgalanmalar ile ilgili çözüm önerileri sunmuştur. Sayın Başkanımıza sektörümüzün sorunlarıyla yakinen ilgilenip elinden gelen her şeyi her zaman yaptığı için teşekkür ediyoruz. Bizler de Halder olarak bu iki net çözüm önerisini çok yerinde buluyor, yetkililerimizden desteklerini bekliyoruz.

Son günlerde artan fiyatlar ile ilgili basın ve sosyal medyada çıkan haberlerle ilgili açıklama yapma ihtiyacı duyuyoruz. Fiyat pahalılığının sebebi halciler değildir. Yasada “komisyoncu” olarak adlandırılan üretici temsilcileri MAKSİMUM %8 hizmet bedeli ile tarladan sofraya meyve-sebze yolculuğunda üretici ile tüketici arasında bir köprüdür. Her ikisinin de hak ve menfaatlerini eşit şekilde korumakla yükümlüdür. Tüketicilerimiz ürünlerin hal fiyatlarını güncel olarak İBB MUHTARLIKLAR ve GIDA DAİRE BAŞKANLIĞI resmi web adresinden takip edebilirler.
18 Şubat 2021
Türkiye Halciler Federasyonu Başkanımız Sayın Yüksel Tavşan A Haber TV’de canlı yayınlanan haber programında sebze meyve fiyatlarındaki dalgalanmalar ile ilgili çözüm önerileri sunmuştur. Sayın Başkanımıza sektörümüzün sorunlarıyla yakinen ilgilenip elinden gelen her şeyi her zaman yaptığı için teşekkür ediyoruz. Bizler de Halder olarak bu iki net çözüm önerisini çok yerinde buluyor, yetkililerimizden desteklerini bekliyoruz. HALDER İstanbul
Directiva Marketing & Consultancy