Haberler

18 Şubat 2021

Türkiye Halciler Federasyonu Başkanımız Sayın Yüksel Tavşan A Haber TV’de canlı yayınlanan haber programında sebze meyve fiyatlarındaki dalgalanmalar ile ilgili çözüm önerileri sunmuştur. Sayın Başkanımıza sektörümüzün sorunlarıyla yakinen ilgilenip elinden gelen her şeyi her zaman yaptığı için teşekkür ediyoruz. Bizler de Halder olarak bu iki net çözüm önerisini çok yerinde buluyor, yetkililerimizden desteklerini bekliyoruz.

18 Şubat 2021

Son günlerde artan fiyatlar ile ilgili basın ve sosyal medyada çıkan haberlerle ilgili açıklama yapma ihtiyacı duyuyoruz. Fiyat pahalılığının sebebi halciler değildir. Yasada “komisyoncu” olarak adlandırılan üretici temsilcileri MAKSİMUM %8 hizmet bedeli ile tarladan sofraya meyve-sebze yolculuğunda üretici ile tüketici arasında bir köprüdür. Her ikisinin de hak ve menfaatlerini eşit şekilde korumakla yükümlüdür. Tüketicilerimiz ürünlerin hal fiyatlarını güncel olarak İBB MUHTARLIKLAR ve GIDA DAİRE BAŞKANLIĞI resmi web adresinden takip edebilirler.

18 Şubat 2021

Hakkari’de hain teröristlerin tuzakladığı mayının patlaması sonucu, kahraman askerimiz Piyade Er Selim Gedik’in şehit olduğunu derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Vatan size minnettardır! Milletimizin başı sağolsun.

18 Şubat 2021

İznik’te bulunan üreticilerimizden Sn. Hüsnü KÖROĞLU, Sn. Ufuk EROĞLU Sn. Hasan Bey, meslek kuruluşumuza ziyarette bulundular. Sektöre dair görüş alışverişinde bulunup sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler. Kendilerine teşekkür ediyor, üreticimiz için de çalışmaya var gücümüzle devam ediyoruz.

18 Şubat 2021

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet ÇELİK’ e Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır, yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz. Vatan size minnettardır! Milletimizin başı sağolsun.

18 Şubat 2021

Başarılı ve fark yaratan çalışmalarıyla tanınan TİGEM Genel Müdürü Sn. Ayşin IŞIKGECE, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığına atanmıştır. HALDER olarak kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz.

18 Şubat 2021

Tüm dünyanın zorlu bir sınavdan geçtiği koca bir yılı nihayet geride bırakıyoruz. Yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan diliyor, herkese eski güzel günlerimize kavuşacağımız mutlu bir yıl diliyoruz.

18 Şubat 2021

#Elazığ merkezli 5,3 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremin can ve mal kaybına sebep olmamasını diliyor, sarsıntıdan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz

18 Şubat 2021

Sarıkamış’ta vatan uğruna canlarını ortaya koyan vatan sevdasının ve mücadelenin adı olan binlerce şehidimizi Hakk’a yürüyüşlerinin 106. yılında saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. #22Aralık1914

Directiva Marketing & Consultancy